Jak pozbyć się zbędnych rzeczy za gotówkę

Jak pozbyć się zbędnych rzeczy za gotówkę?

Masz w domu wiele niepotrzebnych przedmiotów, np. elektroniki użytkowej? Już nie musisz przekładać takich rzeczy z miejsca na miejsce. Możesz sprzedać lub zastawić nieużywane przedmioty w lombardzie, gdzie dostaniesz dodatkową gotówkę od ręki. Zastanawiasz się, czy sprzedaż swoich rzeczy w skupie jest dobrym i bezpiecznym pomysłem? Dowiedz się więcej!

jak pozbyć się zbędnych rzeczy za gotówkę

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy, kto znajduje się w trudnej sytuacji życiowej, poszukuje nowych możliwości na pozyskanie dodatkowej gotówki. Jeśli tylko masz niepotrzebne, ale wartościowe przedmioty w swoim domu, możesz zdecydować się na ich sprzedaż w lombardzie. W ten sposób szybko zdobędziesz dodatkowe pieniądze i to bez żadnego ryzyka.

Sprzedaż nieużywanych przedmiotów w lombardzie – czego można się pozbyć?

Podczas wizyty w biurze lombardu możesz pozbyć się niepotrzebnych lub niechcianych przedmiotów – o ile są Twoją własnością. Pracownik skupu i sprzedaży przedmiotów przed przyjęciem rzeczy na sprzedaż lub w zastaw dokładnie sprawdza ich autentyczność oraz tożsamość klienta. Co więcej, w czasie podpisania umowy musisz też wskazać,
że sprzedawane towary są w 100% Twoje i nie pochodzą z kradzieży. W trakcie wizyty
w lombardzie możesz spieniężyć takie przedmioty, jak:

  • elektronika użytkowa, np. słuchawki, tablety, telefony, komputery,
  • wyposażenie domu, np. mikrofala, radio przenośne,
  • sprzęt budowlany, np. wiertarka, wkrętarka, zestaw kluczy,
  • akcesoria samochodowe,
  • biżuteria,
  • wartościowa odzież i obuwie.

Wyżej wymienione przedmioty to oczywiście niepełna lista rzeczy, jakie można oddać
w ręce pracownika lombardu.
Praktycznie wszystko to, co ma jakąkolwiek wartość, da się spieniężyć w kantorze.

Sprzedaż rzeczy w lombardzie to sposób na dodatkowy zarobek?

Jeśli potrzebujesz pozyskać dodatkowe pieniądze w krótkim czasie, możesz udać się
do lombardu i np. zostawić swoje rzeczy z opcją ich wykupu za stosowną prowizję
w ustalonym terminie. Takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej wtedy, kiedy zależy Ci na odzyskaniu swojej własności.

Kiedy jednak masz w zanadrzu wartościowe przedmioty, których kompletnie nie potrzebujesz, możesz oddać je do lombardu. Po weryfikacji wartości wybranych rzeczy, otrzymasz propozycję kwoty odkupu i dostaniesz należne pieniądze praktycznie od ręki. Wystarczy, że masz ukończone 18 lat, sprzedawane przedmioty są w 100% Twoje
i posługujesz się ważnym dokumentem tożsamości.

Czy warto sprzedać niepotrzebne, ale wartościowe towary w lombardzie?

Naprawdę warto zdecydować się na sprzedaż towarów w lombardzie, jeśli tylko potrzebujesz zdobyć dodatkową gotówkę w krótkim czasie. Wizyta w sprawdzonym lombardzie na terenie Krakowa to gwarancja bezpieczeństwa, a także szansa na pozbycie się swoich rzeczy w rozsądnych cenach.

Ważne jest to, że lombard kraków po wycenie przedmiotu i sporządzeniu umowy na określony czas np. 30 dni kupna-sprzedaży wstrzymuje się nawet przez 30 dni od dalszej odsprzedaży abyś mógł skorzystać z prawa jego odkupu. Dzięki temu w razie zmiany decyzji zawsze możesz udać się do biura i spróbować wykupić sprzedane wcześniej towary.