Co można kupić w lombardach

Co można kupić w lombardach?

co można kupić w lombardach

Zastanawiasz się pewnie nie raz co można kupić w lombardach? Przecież lombardy kojarzą się głównie z zastawionymi smartfonami, biżuterią czy np. laptopami. W rzeczywistości wśród całej gamy dostępnych tam przedmiotów można spotkać, zarówno te o charakterze użytkowym, jak i unikaty. Dlatego, jeżeli szukasz ciekawych zdobyczy kolekcjonerskich, lub wartościowych przedmiotów w okazyjnej cenie, sprawdź ofertę lombardów.

Co można znaleźć w lombardzie?

Główną działalnością lombardów jest udzielanie skup sprzedaż przedmiotów z prawem odkupu. Przedmioty mogące stanowić przedmiot umów lombardowych muszą jednak przedstawiać jakąś rynkową wartość. Musi być również popyt na daną rzecz, żeby istniała możliwość ewentualnego późniejszego odsprzedania takiego przedmiotu przez lombard. Dlatego lombardy zazwyczaj przyjmują takie przedmioty jak:

– telefony komórkowe,

– komputery oraz laptopy,

– tablety,

– sprzęty RTV oraz AGD,

– wartościową biżuterię oraz zegarki,

– metale szlachetne – złoto i srebro,

– monety,

– antyki,

– sprzęt sportowy,

– dzieła sztuki.

Możliwe jest również oddanie większych przedmiotów jak samochody czy nieruchomości Jednakże nie wszystkie lombardy decydują się na taką ewentualność. Lombard K18.pl przyjmuje również tego typu przedmioty. W przypadku przedmiotów o dużej wartości lombard zazwyczaj wymaga okazania pierwotnego dowodu zakupu. Ma to uchronić lombard przed przyjęciem przedmiotu pochodzącego z nielegalnych źródeł.

Szukasz okazji zakupowych? – sprawdź oferty lombardu

Obecnie lombardy to nie tylko miejsca, gdzie trzeba odkupić swój przedmiot. Rozwój branży spowodował, że istnieje tam możliwość odsprzedaży rzeczy, które najzwyczajniej zalegają w naszym mieszkaniu i nie mamy w zamiarze odbierania ich z powrotem. Dużą zaletą współpracy z lombardem jest to, że można szybko uzyskać pieniądze za dany przedmiot. Dzięki otwarciu się na skup rzeczy używanych lombardy stały się interesującym punktem kolekcjonerów oraz miłośników niespotykanych przedmiotów. Szeroki asortyment lombardu sprawia, że można w nim znaleźć wiele okazji zakupowych. Najbardziej jednak opłaca się kupować trzy rodzaje produktów.

Biżuteria

Złoto i srebro stanowią dużą część całości asortymentu lombardu. Nie są to przedmioty pierwszej potrzeby, dlatego, jeżeli ktoś potrzebuje zaciągnąć pożyczkę, pozbywa się w pierwszej kolejności właśnie biżuterii. Mało kto zdaje sobie sprawę, że z upływem czasu nabiera ona na wartości. Prawdziwi znawcy, szukając tzw. perełek, poszukują właśnie starej, najlepiej rodowej, biżuterii, posiadającej dużą wartość rynkową. Mogą one zasilić kolekcję metali szlachetnych kupującego. Można też taki cenny nabytek wystawić ponownie na sprzedaż, windując obecną cenę.

Dzieła sztuki

Obrazy lub rzeźby również stanowią zaopatrzenie lombardów, bynajmniej można je znaleźć w nielicznych miejscach. Dzieła sztuki skupowane są jedynie przez firmy zajmujące się luksusowymi przedmiotami. Zainteresowani są nimi z reguły eksperci konkretnej dziedziny, posiadający specjalistyczną wiedzę. Kolekcjonerzy obrazów, w przypadku znalezienia interesującego dzieła, mogą je zakupić po znacznie niższej cenie niż w galerii.

Luksusowe zegarki

Lombardy więc także my lombard kraków kalwaryjska mogą być również rajem dla fanów klasycznych zegarków. Wśród całej gamy mało znaczących marek, trafiają się egzemplarze z najwyższej półki. Można je z powodzeniem nabyć nawet za połowę ich prawdziwej wartości. Nie bez powodu do lombardów często przychodzą osoby poszukujące rzadkich okazów zegarków.